Beltine 2019
Resort Český ráj
Trosky–Semín - www.trosky.eu
Navštivte nás na Facebooku

O Beltinu

Beltine pod Troskami

Keltská historie na Semíně ožívá po více než 2000 letech, BUĎTE U TOHO a připomeňte si keltské kořeny. Festivalem Beltine 28. dubna 2018 otevíráme dveře do doby našich předků, doby, která je plná tajemství a legend. Jedinečná příležitost být mezi prvními na posvátném a mystickém území původního keltského Hradiště Semín. BELTINE oslava ohně a jara. Irská a keltská hudba, rituály, keltská vesnička, tance, ukázky řemesel a života keltů, hry pro děti, dobré jídlo a pití. Nezapomenutelný den, kde musíte být!

Keltský svátek 30. dubna

Brzy bude 30. dubna a na kopcích i kolem měst a vesnic se rozhoří ohně, nastane večer čarodějnic. Kdo se trochu zajímá o tradice Keltů ví, že tento večer začíná svátek zvaný Beltine.

Cože to naši předkové vlastně slavili? Na přelomu končícího jara a začínajícího léta je příroda již zcela probuzená, vše je jakoby čisté, neomšelé, probouzejí se touhy milovat a plodit potomstvo; je čas lásky. Svátkem Beltine začíná v keltském kalendáři světlá polovina roku pro většinu tvorů ta lepší, vždyť je to období tepla, růstu a sklizně.

Začíná období tepla, plodnosti, vegetace - není tedy divu, že Beltine je svátek radostný. Jeho noc je třeba prozpívat i protančit, ale je to také doba očistných obřadů. Pro Kelty začíná čas Rohatého Boha a Paní ze Zelených Lesů. Právě nyní je ta nejvhodnější doba pro magii, pro zakládání lesních a zahradních svatyní. Na Beltine byste také měli odměnit strážné duchy vašich domovů. Teprve v dalších dnech začnou válečná tažení, dobytek bude třeba vyhnat na letní pastviny, osít pole, ale dnes je ještě čas na zábavu a veselí.

ilustrační foto Copyright 1998-2019 (c) Beltine.Trosky.Eu
Sdílejte tuto stránku na svém profilu